25 Ekim 2011 Salı

DÜŞÜNCEM İÇİN HERKEZZDEN ÖZÜR DİLERİM.

Dünden beri bir çok blog arkadaşım aynı iyi niyet isevgi ve şefkatle Van'da yaşanmış olan doğal afet için el ele olma düşüncesinde.

17 Ağustos 1999 yılında bu felaketi en iyi yaşayanlardan biri olarak çok üzüldüm korktum aynı geceyi kardeşimle kaçışımız çaresizliğimiz aylarca çadırlarda kalışımız aklıma geldi  o zaman ben 17 yaşındaydım korku o denli yer bulmamıştı hayatımda oysa anne olduğumdan beri tek korkum yavrum.

O depremi yaşayan anneler içinde aynı korku hakimdir. Yavrusu orada üniversite okuyan anneler nasıl kuş olup uçmak istmişlerdir bir kanatta yada görev icabı orada bulunan doktorların ,hakimlerin ,öğretmenlerin, polislerin, hemşirelerin ve daha sayamadığım meslek gruplarının.


Birde olayın şu boyutuna bakalım. En sonki yerel seçimde %96 BDP'ye oy vermiş bir halkın %6 altısının acısını paylaşıyorum. Onlara mevlamdan güç kuvvet istiyorum bilsemki o yüzde altısı belli onalara poşetle ihtiyaç değil biletle buraya getirim aylarca bakmak isterim. Çünkü o dönem sizin hayatınızdan bir sürü şeyi alıp götürüyor benim üniversite hayellerim böyle son bulmuştu. En iyi arkadaşım düğün günü dul kaldı ve hala evli değil. Lisede arkamda oturan arkadaşım vefat etmiş dediller doğrumu onu bile bilmiyorum. Çünkü bulmak çok zor.

Evet olay günü bir kanalda Belediye başkanının konuşması var.Buralar çok berbat taş üstünde taş kalmadı. Başbakanı aradım yardım istedim. Başbakanımızı aradım yok niye çünkü adamların başbakanı İmralı'nın sadık bekçisi Apo .Domuz gibi besliyoruz.Niye 20 yaşı ve üzeri evlatlarımızı öldürsün.Köylerdeki kızlarımızı kaçırıp önce o sonra diğerleri becersin ondan sonrada eline bi silah git vur askeri gel.Ortaya çıkan bir sürü sahipsiz babasız çocuk onlarda devlet yurtlarında bakmakla uğraşırken sokak çocukları tinerciler böyle meydana geliyor.Siz hiç duydunuzmu villadan şehit cenazesi çıkmış mı? Siz hiç gördünüzmü annası babası adam gibi adam olupda sokakta tiner çekip elin masum kızını gasp edip tecavüz eden.

İnanın veya inanmayın ama Daha yeni 86 şehit verdik öyle 26 felan değil.Bu konuda oldukça sıkı yakipçisi bir arkadaşım gerçekten ölüpte şehitlerin içinde adı sayılamyan bir sürü kişiye ulaştı sosyal ağlardan.(Sağol 1002)

Mevlam'ın bir ayeti var Bence yeryüzünde Kuran-ı Kerim üzerine söz yoktur. Çünkü bu Allah kelamıdır.

Size bir iyilik gelirse bu bendendir.Size bir kötülük gelirse bu sizin kendinizdendir.

Gelelim çok acil dediğiniz çocuk mamasına , kadın pedine, Orada hiç bir kadın zaten normal hayatında o dediklerinizi kullanmıyor.Bir çok kadın pedi markasının bölgesel satış rakamları zaten bunu gösteriyor.Bizede çok gönderen oldu kadın pedi ,sabun ,toz şeker, makarna, Allah razı olsun binlerce fakat şunu söylemeliyim.Tüp yoksa makarna pişiremezsin , çay yoksa şekeri kullanamazsın zaten irmik yok hevla yapalım ateş yok çay içelim.Su yoktu ki yıkanalım günlerce, evlerimize giremedik nasıl yıkanalım.

Ama Süt, tuvalet kağıdı ıslak mendil, çocuk bezi, bunlar öylesine güzel ihtiyaç gideriyorki anlatamam zaten kızılay bunları karşılıyor.Kıyafet çok büyük ihtiyaç çünkü hava soğuk bir sürü bebek var günahları hiç olmayan masumlar.

Benim düşüncem bu hiç içimden gelmiyor yardım etmek.Kendi göz yaşlarım içinde boğulsamda birgün.Yinede elime silah alıp çıkmam dağlara hiç bir ananın kuzusuna kurşun sıkan bir yavrumda olmaz. Hayatımı tuvalet mutfak alışveriş süslenip süslenip bunu içtim bu kadar içtim burdan makyaj malzemesi şurdan ayakkanı tuşu bozuldu 2 bin TL'lik telefona merhamet gerek.

Mevlam islah eylesin.

6 yorum:

∂єкσяαρѕυωαѕуση dedi ki...

doğru söze ne denir!..

gossipworld dedi ki...

canım arkadaşım benimde için çok acıyor yüreğimde yanan acı evlatlarımız için öylesine küçük çocukalr varki anlatamam güzel yavrularım mevlam yardımcınız olsun.Bilirimki kim ne yaparsa yapsın Allahımın yaptıklarının yanında hiç kalır.Mrvlam ne eylerse güzel eyler

medura dedi ki...

Çok merak ediyorum, acaba PKK da yardım ediyor mu depremzedelere, ya da oranın halkı PKK'dan yardım bekliyor mu? Devlet, Kızılay, sivil toplum kuruluşları Adapazarı'nda yaptığından daha fazlasını yapıyorlar bence çünkü en azından daha tecrübeliler. Bunun farkındalar mı acaba dağdaki teröristleri destekleyenler? En ufak bir vicdan azabı, mahcubiyet hissediyorlar mı acaba? Dilerim bu felaket hayırlara vesile olsun.

gossipworld dedi ki...

amin tatlım dilerim hayırlı şeyler gelir başımıza.Dün göcük altından çıkan Azra ve annesi için çok üzüldüm kaderlerine bak ama ömürleri varmış mevlam güel günler göstersin.Masum bir sürü insanımız öldü.(PKK'ya ve BDP'ye bulaşmayan Türk Kürt olan herkez kardeşimiz.)
Ne dmek gerekir bilemedim ama bildiğim tek şey şehitlik mertebe mertebe Göcük altında ölende suda boğulanda şehit mertebesindeymiş dilerim bu kardeşlerimiz bu güzel mevkiye ulaşırlar.Dualarımız onlarla.

medura dedi ki...

http://www.yuzaki.com/content/view/2771/40/

Yukarıdaki linkteki Hz. Ebubekir ve Mıtah adlı fakirin hikayesi bizim şu anki hislerimiz için ışık tutucu olmuş. okumanızı tavsiye ederim. Yardımda önemli olan Allah'ın rızasını kazanmak olursa daha taşlar yerine oturuyor, böyle bakabilmeyi Allah nasip etsin. Ayetin ışığında bakınca karşı tarafın yardımı haketmiş ya da etmemiş olması çok önemli değil aslında.

gossipworld dedi ki...

Medura;

haklısın ne diyebilirimki.linki tıklamadım ama yazdıkların beni kendime getirdi.uzun zamandır inaçlarım ve ibadetlerim zayıflamış boşlukta safruluyordum bilmiallah bile demeyi unuttuğum anları yaşarken.Unutmadığım ama kötü hale büründüğünm bir anda çıkageldin .mevlam senden razı gelsin.Evet mevlamın rızası bunu atladığım için tüm kardeşlerim hakkını helal etsin.